Zaznacz stronę

Tokstyna Botulinowa Botox

 

Czym jest toksyna botulinowa typu A?

Jest preparatem, którego zastosowanie przyczynia się do czasowego rozluźnienia mięśni, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych w górnej części twarzy: marsowych linii między brwiami, bruzd poprzecznych i pionowych występujących na czole w okolicach oczu tzw. “kurzych łapek”, a także do uzyskania efektu delikatnego liftingu.

Jak działa zabieg z użyciem toksyny botulinowej?

Zabieg wygładzania zmarszczek polega na zastosowaniu oczyszczonego białka, tak aby zahamować przekazywanie impulsów do miejsca iniekcji. Redukuje to aktywność mięśni poddanych zabiegowi – mięśni, których działanie powoduje powstawanie zmarszczek.
W trakcie zabiegu podawane są bardzo małe dawki toksyny botulinowej typu A w mięśnie powodujące zmarszczki. Każda iniekcja rozluźnia te mięśnie i wygładza linie. Gdy te cienkie mięśnie zostaną rozluźnione, nie ściągają się już i tym samym nie tworzą zmarszczek.
Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który podskórnie przy pomocy bardzo cienkiej igły ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu. Procedura zabiegu jest szybka, zwykle trwa 10 do 15 minut..
Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do pracy lub innych codziennych czynności.

Kiedy można spodziewać się efektów zabiegu?

Pożądany efekt w zależności od wieku, stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 3-10 dni po zabiegu. Przez 24 godziny od zabiegu nie należy masować ani pocierać obszaru poddanego zabiegowi. Nie należy planować lotu bezpośrednio po zabiegu, zalecane jest wstrzymać się z nim do 48 godzin po iniekcji.

Jak długo utrzymuje się efekt oraz jak często należy powtarzać zabieg?

Efekty zabiegu utrzymują się ok. 4-6 miesięcy, jednak rezultaty mogą być trwalsze, jeśli zostanie zachowana regularność w powtarzaniu zabiegu.
Po ustąpieniu efektu działania toksyny botulinowej zmarszczki na ogół nie są już tak głębokie jak przed zabiegiem.

Czy po zabiegu ekspresja mojej twarzy będzie ciągle naturalna?

Wiele kobiet martwi się, że zabiegi wygładzania zmarszczek mogą zaburzyć naturalną ekspresję ich twarzy i doprowadzić do efektu “zamrożonego” czoła, który uniemożliwi wyrażanie radości lub gniewu. Jednak gdy zabieg jest przeprowadzony przez doświadczonego lekarza to zabiegowi poddane zostaną wyłącznie te mięśnie , które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Dzięki temu mięśnie niepodane zabiegowi pracują normalnie, więc ekspresja twarz pozostanie naturalna.

Czy występują jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie oraz mogą być widoczne delikatne ślady po nakłuciach. Zwykle są tak małe, że praktycznie niewidoczne dla otoczenia.

Przeciwwskazania do zabiegu:

– ciąża oraz okres karmienia piersią, stany grypowe, stosowanie antybiotyków, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew (m.in. aspiryna)

Cena zabiegu:

Leczenie zmarszczek: od 350 zł do 1800 zł
Leczenie nadpotliwości: od 1500 zł do 2700 zł

Toksyna botulinowa (Botox, Azzalure, Bocouture)

Jedna okolica

600 PLN

Dwie okolice

1100 PLN

Trzy okolice

1500 PLN

Baby Botox

 

 

1700 PLN

Zmarszczki poprzeczne czoła

600 PLN

“lwia zmarszczka”

600 PLN

“kurze łapki”

600 PLN

otwarcie oka czyli redukcja opadającej powieki i delikatne uniesienie brwi

600 PLN

“zmarszczki królika” – zmarszczki na nosie

600 PLN

“zmarszczki palacza”

 

600 PLN

“uśmiech dziąsłowy”

od  600 PLN

Bruksizm

Od 1000 PLN

“broda brukowa”

Od 1000 PLN

uniesienie opadających kącików ust

600 PLN

zmarszczki na szyi

1100 PLN

nadpotliwość pach, dłoni i stóp

Od 1500 PLN

migreny

Od 1500 PLN

KLINIKA CENTRUM

Warszawa Śródmieście, ul. Piękna 15 lok. 32
Wejście od ul.Pięknej przy przystanku autobusowym.

tel. 22 412 80 77  lub kom. 513 513 000

 
KLINIKA WOLA

Warszawa Wola, ul. Mroczna 5a
(wjazd od ulicy Górczewskiej) vis a vis Wola Parku
przystanek autobusowy GÓRALSKA
numery autobusów - 109, 154, 171, 190, 523.

tel. 22 877 27 72 lub kom. 513 513 000

FORMULARZ KONTAKTOWY

REZERWACJA WIZYTY
513 513 000
KLINIKA@KOSMEDICA.PL
NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszą ofertą zabiegów medycyny estetycznej!

W naszych klinikach medycyny estetycznej Kosmedica w Warszawie (Warszawa-Wola, Warszawa-Śródmieście) wykonujemy zabiegi m.in.: DEPILACJA LASEROWA, MEDYCYNA ESTETYCZNA, DERMATOLOGIA LASEROWA, PROGRAMY ZABIEGOWE, OFERTA SPECJALNA, DERMAPEN, SCARLET, RFPERFECT PEEL, JETT PLASMA, Laser LightSheer, Laser frakcyjny diodowy Clear+Brilliant, Intraceuticals, SilkPeel MD Platinum, ICOONE Med., Twarz ,Oczy, Usta, Szyja, Dekolt, Ramiona Ciało, Strefa Mężczyzny, Makijaż permanentny, Kosmetyki pielęgnacyjne, Nasze urządzenia, Zaproszenia upominkowe, Vouchery prezentowe Bony. Serdecznie zapraszamy

KOSMEDICA © 2019 | by Marton Design