Zaznacz stronę

Powiększanie i korekta konturu ust
Pełne usta są w dzisiejszych czasach upragnionym atrybutem i wyznacznikiem atrakcyjności, wpływają one znacząco na symetrię i wyraz twarzy. Dlatego osoby, które mają problem z nieregularnym kształtem ust, opadającymi kącikami lub postępującymi oznakami starzenia często decydują się na powiększanie ust. Wypełnienie i zwiększenie jędrności warg, nadanie konturowi symetrii oraz redukcja zmarszczek mają na celu poprawę wyglądu całej twarzy i nadanie rysom harmonii.

Powiększanie ust najczęściej przeprowadzane jest z użyciem kwasu hialuronowego. Ponieważ występuje on naturalnie w organizmie ludzkim, zabieg ten powszechnie uważa się za stosunkowo bezpieczny. Substancja zostaje wstrzykiwana w wargi i pod skórę, gdzie działa nawilżająco i odbudowująco, wiążąc cząsteczki wody. Celem zabiegu jest uzyskanie odmłodzonej, jędrnej i elastycznej skóry. Ma on również nadać wargom objętość i uwydatnić je.

Najczęściej wybierane preparaty do zabiegu powiększania i modelowania warg w naszej warszawskiej klinice to między innymi Juvederm Volbella, Ultra, Restylan oraz Teosyal Kiss.

Co można uzyskać poddając się powiększaniu ust:
– wypełnienie,
– poprawę jędrności i uwydatnienie warg,
– skorygowanie konturu,
– stworzenie odpowiednich proporcji i wyrównanie asymetrii,
– podkreślenie tzw. łuku kupidyna,
– uniesienie kącików.

Przeciwwskazania:
– ciąża i karmienie piersią,
– nowotwory,
– uczulenie na kwas hialuronowy,
– choroby autoimmunologiczne,
– miesiączka,
– różnego rodzaju infekcje.

Ewentualne przeciwwskazania zostaną potwierdzone lub wykluczone podczas konsultacji ze specjalistą.

Przygotowanie do zabiegu
Przed powiększaniem ust wymagana jest konsultacja z lekarzem w naszej klinice w Warszawie oraz przeprowadzenie wywiadu – dzięki temu specjalista będzie mógł wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Przed zabiegiem nie należy:
– palić papierosów – osoby palące powinny przynajmniej ograniczyć nałóg,
– zażywać aspiryny, a także wszelkich leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych oraz przeciwzakrzepowych – wskazane jest zaprzestanie stosowania danego specyfiku na kilka dni przed zabiegiem,
– spożywać alkoholu – zalecona jest abstynencja przez 24 godziny przed oraz po zabiegu,
– na dobę przed zabiegiem zaleca się unikania solarium, sauny oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Jeśli pacjent ma tendencje do nawrotowej opryszczki, specjalista zaleca profilaktyczne zażywanie leków przeciwwirusowych Heviran, dostępnych na receptę, na kilka dni przed oraz po zabiegu powiększania.

Jak wykonywany jest zabieg?
Produkt, za pomocą którego wykonuje się zabieg wybierany jest przez specjalistę. Powiększanie ust przeprowadzamy na znieczuleniu miejscowym – przed rozpoczęciem ostrzykiwania na modelowane miejsce nakładamy preparat – krem znieczulający Emla. Następnie rozpoczyna się wprowadzanie kwasu hialuronowego pod skórę i modelowanie kształtu warg. Cały proces trwa ok 30 minut.

Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu substancja zastosowana podczas powiększania ust będzie dostosowywać się oraz układać w stosunku do struktury skóry, przyjmując swój ostateczny efekt.

Czas trwania efektów powiększania ust
To, jak długo utrzymują się efekty powiększenia i wymodelowania, uzależnione jest od czynników indywidualnych. Przede wszystkim kluczowa jest tutaj obecność i ilość hialuronidazy w organizmie, trawiącej kwas hialuronowy. Duży wpływ ma również rodzaj użytego preparatu oraz kwalifikacji specjalisty. Ponadto, jeśli pacjentowi lub pacjentce zależy na jak najdłużej trwających efektach powiększenia i uwydatnienia warg, należy zrezygnować z palenia papierosów oraz kąpieli słonecznych. Dodatkowo znaczenie mają takie kwestie jak zażywane leki, wiek oraz stan zdrowia.

Standardowo (jak podaje znaczna ilość producentów) efekty po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Po ustąpieniu rezultatów skóra nadal powinna charakteryzować się poprawioną kondycją.

Jak wygląda okres rekonwalescencji?
Przez pierwszą dobę po zakończonym powiększaniu ust należy szczególnie zadbać o higienę. Powinno się również unikać dotykania ostrzykiwanych miejsc. Wargi mogą być lekko spuchnięte i zasinione przez ok. 2-3 dni. Zmniejszeniu opuchlizny i zasinienia służy smarowanie wypełnianych miejsc maścią z arniką oraz picie 2 litrów wody na dzień. Zalecane jest także unikanie gorących napojów, nagrzewania modelowanego miejsca, używania sauny lub solarium oraz nakładania jakichkolwiek kosmetyków.

Cena zabiegu:
1200-1600 zł – ostateczna cena zależy od ilości zużytego preparatu.

Szybki kontakt – 513 513 000