Zaznacz stronę

LIGHT SHEER – EPILACJA

Depilacja Laserowa

NASZĄ SPECJALIZACJĄ JEST TRWAŁE USUWANIE WŁOSKÓW
Przeprowadzamy trwałą depilację laserową (nazywaną fachowo epilacją) z użyciem urządzenia diodowego LightSheer. Sprzęt pochodzi od amerykańskiej firmy Coherent – lidera w produkcji sprzętów służących do wykonywania zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Produkt LightSheer zapewnia jedną z najskuteczniejszych obecnie technik trwałego usuwania owłosienia z wybranej części ciała – w 2014 roku zdobył Złoty Laur Kosmetologii.

Posiadamy szerokie zaplecze sprzętowe. Przy każdym zabiegu epilacji laserowej możemy wybrać spośród urządzeń LightSheer: ET, XC oraz LightSheer DUET. W ten sposób dobieramy narzędzie w zwracając uwagę na potrzeby danej osoby i inne uwarunkowania. Naszą klinikę prowadzimy od 19 lat, a na koncie posiadamy ponad 50000 obsłużonych klientów.

Nasz gabinet dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wysokie standardy bezpieczeństwa przeprowadzanych zabiegów. Oferowane usługi świadczone są przez kosmetologów z odpowiednim wykształceniem i kwalifikacjami do wykonywania zawodu. Epilacja laserowa to zabieg często wykonywany w naszej klinice w Warszawie.

REKOMENDACJE I CERTYFIKATY
Nasz gabinet rekomenduje firma coherent: http://coherent-polska.com/rekomendowane_gabinety,s-60.html

Sprzęt wykorzystywany do zabiegów depilacji w naszym gabinecie posiada ważne certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym międzynarodową normę ISO 9001.

Dodatkowo o jakości oraz standardach bezpieczeństwa urządzenia LightSheer™ Diode Laser System świadczy fakt, iż posiada on uznawany międzynarodowo certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA. FDA to amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków – instytucja rządowa utworzona w 1906 roku, kontrolująca i wydająca opinie o m.in. żywności, lekach, kosmetykach oraz urządzeniach medycznych i emitujących promieniowanie. Uznaje się ją za jedną z najbardziej rygorystycznych instytucji na świecie, ale jej pozytywna opinia przyjmowana jest za wyznacznik jakości i wysokich standardów bezpieczeństwa na całym świecie.

W 2009 roku sprzęt COHERENT LightSheer Et Diode Laser System został wyróżniony na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco jako najlepsze urządzenie do laserowej depilacji.

DEPILACJA LASEROWA – ALTERNATYWA DLA TRADYCYJNYCH ZABIEGÓW
Niechciane owłosienie na ciele lub twarzy (szczególnie to nadmierne, wynikające np. z hirsutyzmu) to częsta przyczyna kompleksów i przeszkoda na drodze do samoakceptacji. Niestety takie metody jak golenie maszynką, używanie plastrów z woskiem czy też wyrywanie włosków pęsetą są jedynie rozwiązaniem tymczasowym. Dodatkowo nierzadko mają nieprzyjemne efekty uboczne, np. wrastanie włosów, blizny lub reakcje alergiczne. Natomiast elektroliza – trwałe usuwanie uwłosienia za pomocą prądu – jest bolesna i wymaga nawet do 20 sesji w celu uzyskania trwałego efektu.

Laser diodowy LightSheer, dzięki fali o długości 800 nm, przenika głębiej do naskórka (do 2 mm) niż np. urządzenia aleksandrytowe czy rubinowe, niszcząc termicznie mieszek i strukturę włosa, jednocześnie uniemożliwiając jego odrost. Dotyczy to włosków w fazie wzrostu, czyli tych widocznych na skórze. Depilacja z użyciem urządzenia LightSheer została doceniona przez Roxa Andersona – wybitnego specjalistę z dziedziny dermatologii – który uznał ją z najskuteczniejszą z nowoczesnych metod trwałego usuwania owłosienia.

JAK DZIAŁA URZĄDZENIE LIGHTSHEER?
Mimo tego, że wiązka światła w tym urządzeniu wnika aż do koniuszka mieszka włosowego, nie stwierdzono negatywnego wpływu epilacji laserowej na funkcje organizmu. Urządzenie niszczy cebulkę za pomocą precyzyjnie dopasowanej wiązki promieni, a uszkodzone w ten sposób martwe końcówki włosów samoczynnie wypadają. Sprzęt LightSheer oddziałuje na melaninę – barwnik znajdujący się we włosach ciemnych. Dlatego najłatwiej jest usunąć owłosienie z pach oraz okolic bikini, ponieważ jest ono najciemniejsze i najmocniejsze. Niestety epilacja laserowa w przypadku włosków bardzo jasnych i meszkowatych będzie nieskuteczna. Narzędziem przystosowanym do usuwania włosów blond i rudych jest natomiast LightSheer™ ET.

Laser LightSheer™ nie uszkadza skóry, nie powoduje poparzeń, a jednocześnie usuwa owłosienie na stałe, łagodnie naświetlając kolejne partie skóry. Rączka urządzenia wyposażona została w opatentowany system chłodzenia za pomocą końcówki ChillTip™, dzięki czemu skóra jest na bieżąco schładzana i chroniona, a osoba poddawana depilacji laserowej nie odczuwa znaczącego bólu, jedynie delikatnie ukłucia przy przykładaniu głowicy do skóry. Utrzymywana temperatura chłodzenia to ok. 4 °C.

ILE ZABIEGÓW DEPILACJI LASEROWEJ POWINNO SIĘ WYKONAĆ?
Dokładna liczba powtórzeń zależy od kilku czynników – wybranej partii ciała, ilości i grubości włosków oraz typu skóry. Poza tym, jeśli już wcześniej były wykorzystywane tradycyjne metody, takie jak np. plastry z woskiem czy depilator, dla uzyskania większej skuteczności może być zalecona większa ilość zabiegów.

Należy także pamiętać o tym, że wiązka „trafia” jedynie we włoski w fazie wzrostu (nazywanej anagen). Natomiast na te, które są w fazie uśpienia (telogen) trzeba poczekać od 3 do 8 tygodni, zanim pojawią się na skórze. Właśnie dlatego zabiegi należy powtarzać – tylko w ten sposób wiązka dotrze do wszystkich włosków obecnych na wybranej partii ciała. Sesje powinno się wykonywać od 3 do 4 razy w odstępie 4-9 tygodni w celu uzyskania trwałego efektu.

Standardowo po pierwszym zabiegu epilacji laserowej pozbywamy się od 40 do 60% całego owłosienia. Przejście całej sesji powinno zapewnić ok. 92-procentową skuteczność – te z włosków, które pozostają, są słabe, jasne i niewidoczne.

JAK WYGLĄDA SAM ZABIEG?*
Przed wykonaniem pierwszego zabiegu depilacji laserowej należy udać się na wywiad oraz konsultację z kosmetologiem. Specjalista wykluczy ewentualne przeciwskazania, takie jak np. choroby skórne. Następnie określa fototyp skóry i przeprowadza bezpłatną próbę laserową, aby ustalić moc i częstotliwość światła, któremu poddana będzie dana parta ciała.

Skóra powinna być do zabiegu odpowiednio przygotowana. Naskórek na wybranej części ciała powinien być osuszony, czysty i nienatłuszczony – niewskazana jest obecność kremów i dezodorantów. Natomiast na kilka dni przed zabiegiem (szczególnie w okresie zimowym) powinno się zadbać o nawilżanie łydek, ud, ramion oraz przedramion, ponieważ wysuszona skóra jest bardziej podatna na podrażnienia po epilacji laserowej. Miejsce poddawane działaniu urządzenia LightSheer trzeba ogolić 24 godziny przed zabiegiem.

Dla odpowiedniego nawodnienia skóry dobę wcześniej można również pić dużo wody. Trzeba też pamiętać o tym, wszelkie inne metody depilacji oprócz golenia maszynką (takie jak np. plastry z woskiem) nie są dozwolone pomiędzy zabiegami, a także w okresie od 4 do 6 tyg. przed pierwszą depilacją laserową.

Sam zabieg epilacji laserowej składa się głównie z naświetlania wybranej części skóry indywidualnie dobraną wiązką światła. Proces ten polega na przyłożeniu głowicy lasera do kolejnych partii depilowanego ciała i naświetlaniu mieszków włosowych. Po zabiegu należy przestrzegać kilku istotnych wskazówek.

*Bardzo ważna informacja : OPALANIE SIĘ PRZED I MIĘDZY ZABIEGAMI JEST WYSOCE NIEWSKAZANE !

PO ZABIEGU
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że reakcja skóry na depilację laserową zależy od wielu indywidualnych czynników – m.in. od stopnia wrażliwości, poziomu nawilżenia, a także fototypu. Po zabiegu mogą wystąpić takie objawy jak niewielki obrzęk okołomieszkowy, zaczerwienienie oraz drobne pęcherzyki. Takie skutki powinny ustąpić po 2-3 dniach. Natomiast ewentualne małe strupki i przebarwienia znikają zazwyczaj po podobnym okresie lub po kilku tygodniach (przy wyjątkowo wrażliwej skórze).

Po powrocie do domu na miejsce, na którym została przeprowadzona epilacja laserowa należy nałożyć wybrany preparat regenerujący, np. Alantan, Pantenol lub Zinalfat. Poza tym przy słonecznej pogodzie powinno się stosować kremy z filtrem 50+. Ponadto trzeba unikać:

– gorących kąpieli – przez 2-3 dni,
– wizyt na basenie – przez 2-3 dni,
– opalania – przez ok. 4 tygodnie,
– ziół oraz leków światłouczulających i złuszczających – przez ok. 2 tygodnie,
– kosmetyków – przez ok. 2 tygodnie.

Po okresie kilku dni zniszczone resztki włosków będą usuwane ze skóry – w ten sposób opuszczają one martwe cebulki. Cały proces przypomina odrobinę odrastanie owłosienia, jednak jest to jedynie efekt wizualny.

PRZECIWWSKAZANIA
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej można podzielić na czasowe oraz bezwzględne. Podczas konsultacji należy poinformować specjalistę o wszelkich stosowanych suplementach diety, kosmetykach i lekach, ponieważ mogą one wykluczać wykonanie zabiegu przez określony czas.

Do przeciwwskazań czasowych należą między innymi :
– opryszczka,
– ciąża i okres karmienia piersią,
– opalenizna (należy zaprzestać korzystania z solarium i kąpieli słonecznych na 4 tyg. przed zabiegiem, a także zrezygnować z samoopalaczy – na 2 tyg. przed zabiegiem,
– stosowanie kremu z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem),
– stosowanie leków światłouczulających, retinoidów i antybiotyków,
– stosowanie ziół światłouczulających takich jak dziurawiec czy nagietek (przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem,
– stosowanie depilacji woskiem lub pastą cukrową i wyrywanie włosków np. pęsetą lub elektryczną golarką (zaprzestać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
– używanie peelingów i innych preparatów złuszczających (zaprzestać na 1 tydzień przed zabiegiem).

Do przeciwwskazań bezwzględnych (które całkowicie wykluczają epilację laserową) należą między innymi:

– choroby skórne takie jak bielactwo czy łuszczyca,
– włosy siwe lub blond, rude (należy skonsultować się ze specjalistą – nowoczesne urządzenia, np. LightSheer ET, są przeznaczone właśnie do włosów rudych i blond),
– nowotwory,
– podatność na przebarwienia,
– wszczepiony rozrusznik serca,
– tatuaż (tego miejsca nie wolno naświetlać,
– epilepsja,
– nadwrażliwość na światło,
– cukrzyca,
– choroby autoimmunologiczne (np. Hashimoto,
– metalowe implanty medyczne.

W niektórych przypadkach od przeciwwskazań bezwzględnych są wyjątki. W przypadku wszelkich wątpliwości zalecamy konsultację z naszymi specjalistami.

PODSUMOWANIE:

PRZED ZABIEGIEM:
– przed wykonaniem pierwszego zabiegu należy udać się na wywiad oraz konsultację z kosmetologiem,
– specjalista wyklucza przeciwwskazania, a następnie wykonuje bezpłatną próbę laserową, aby ustalić parametry,
– w przypadku wątpliwości zabieg będzie wykonany po kilku dniach,
– skóra w miejscu poddawanym epilacji laserowej przed zabiegiem powinna zostać oczyszczona i ogolona. Nie należy nakładać na nią kremów ani innych preparatów,
– opalona skóra nie może być naświetlana – sesja może być rozpoczęta dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny,
– nie można wyrywać włosów golarką elektryczną, woskiem, pastą cukrową ani pęsetą na minimum 4 tygodnie przed zabiegiem,
– należy zaprzestać stosowania kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.

ZABRONIONE JEST STOSOWANIE:
– leków światłouczulających, antybiotyków – zabieg może się odbyć najwcześniej po dwóch tygodniach od zakończenia leczenia,
– kremów zawierających takie składniki jak retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę A itp., – należy zaprzestać ich stosowania na min. 1 tydzień przed zabiegiem,
– ziół światłouczulających – np. dziurawca i nagietka,
– retinoidów (w przypadku np. trądziku leczenie należy przerwać),
– herbatki wyszczuplającej (np. Figura2),

– leków i kosmetyków złuszczających (takich jak np. peelingi) – min. 1 tydzień przed zabiegiem,

– skóra musi być chroniona przed promieniami słonecznymi i opalaniem przez min. 4 tygodnie po zabiegu. Kąpiele słoneczne są również niewskazane pomiędzy zabiegami!

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU:
– bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nie stosować mydła, dezodorantów, spirytusu, toników na bazie alkoholu,
– należy zrezygnować z basenu, sauny i gorących kąpieli, aby nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu,
– leków światłouczulającyh takich jak dziurawiec i nagietek ,
– leków i kosmetyków złuszczających (takich jak np. peelingi) – nie wolno ich stosować przez min. 2 tygodnie po zabiegu.

Zabiegi powinny być powtarzane co 4-9 tygodni (okres przerwy zależy od części ciała poddawanej epilacji laserowej oraz cech indywidualnych). Ustalonej przerwy należy przestrzegać, ponieważ znaczące wydłużenie lub skrócenie czasu pomiędzy kolejnymi powtórzeniami może wpłynąć na efekt całego zabiegu.

Lista stałych promocji:
– bezpłatna konsultacja i próba laserowa,
– przy depilacji laserowej bikini i pach znieczulenie Active Ice aplikujemy bezpłatnie,
– epilacja laserowa kolan i stóp jest wliczona w cenę łydek,
– po czwartym zabiegu każdy kolejny jest wykonywany ze zniżką 50% – promocja dotyczy jednej części ciała,
–przy depilacji trzech części ciała podczas jednego zabiegu dajemy 10% rabatu – promocja dotyczy wszystkich partii skóry,
– przyznajemy 10% rabatu przy płatności za trzy powtórne zabiegi z góry.

Nie przegap naszych comiesięcznych zniżek i promocji!

Przeczytaj co PAULINA SYKUT, prezenterka i dziennikarka telewizji Polsat, mówi o swoich ulubionych zabiegach dla urody – między innym również o depilacji w gabinetach Kosmedica:

“Oczywiście nie zapominam o depilacji! Polecam zabieg trwałej depilacji laserowej w gabinetach Kosmedica, które specjalizują się w depilacji laserem light sheer. To nowoczesne urządzenie skutecznie i na stałe pozwala pozbyć się problemu, usuwając włosy wraz z cebulką. Idealnie gładkie ciało to podstawa zadbanego wyglądu.”

KLINIKA CENTRUM

Warszawa Śródmieście, ul. Piękna 15 lok. 32
Wejście od ul.Pięknej przy przystanku autobusowym.

tel. 22 412 80 77  lub kom. 513 513 000

KLINIKA WOLA

Warszawa Wola, ul. Mroczna 5a
(wjazd od ulicy Górczewskiej) vis a vis Wola Parku
przystanek autobusowy GÓRALSKA
numery autobusów – 109, 154, 171, 190, 523.

tel. 22 877 27 72 lub kom. 513 513 000

FORMULARZ KONTAKTOWY

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszą ofertą zabiegów medycyny estetycznej!

W naszych klinikach medycyny estetycznej Kosmedica w Warszawie (Warszawa-Wola, Warszawa-Śródmieście) wykonujemy zabiegi m.in.: DEPILACJA LASEROWA, MEDYCYNA ESTETYCZNA, DERMATOLOGIA LASEROWA, PROGRAMY ZABIEGOWE, OFERTA SPECJALNA, DERMAPEN, SCARLET, RFPERFECT PEEL, JETT PLASMA, Laser LightSheer, Laser frakcyjny diodowy Clear+Brilliant, Intraceuticals, SilkPeel MD Platinum, ICOONE Med., Twarz ,Oczy, Usta, Szyja, Dekolt, Ramiona Ciało, Strefa Mężczyzny, Makijaż permanentny, Kosmetyki pielęgnacyjne, Nasze urządzenia, Zaproszenia upominkowe, Vouchery prezentowe Bony. Serdecznie zapraszamy

KOSMEDICA © 2019 | by Marton Design